Nezáleží na věku,když chcešudělat změnu!

Historie klubu očima jeho zakladatele Jirky Černého

Jak to všechno začalo

Všechno bylo vlastně dílem náhody. Pracovní povinnosti mne zavedly do Brna, kde jsem se poprvé setkal se Spinningem. Na svoji první lekci jsem šel s Hankou Buchtovou, která je jednou z předních instruktorek Spinningu u nás. Mimochodem, u nás není moc instruktorů, kteří by se drželi spinningu tak, jak má opravdu vypadat. Ona mezi ně rozhodně patří. A právě ta první hodina rozhodla.

Trvalo to sice něco málo přes rok, ale nakonec jsem se rozhodl, že přivezu Spinning na západ republiky, do Chebu. Pak už bylo jen zapotřebí nadchnout pro stejnou věc pár lidí, kteří by absolvovali školení pro získání licence instruktora. I to se povedlo, objednalo se jedenáct spinnerů, sehnal se prostor a 2. prosince 2002 se kola začala točit.

Sportovní klub Jařest (Kalora)

Hledání prostoru pro spinning nebylo jednoduché. Usoudil jsem, že by bylo nejlepší, kdyby Spinning fungoval společně s jinou sportovní aktivitou, nejlépe posilovnou. Těch opravdu na úrovni v Chebu tehdy moc nebylo. Po dohodě s provozovatelem místní posilovny padlo rozhodnutí právě na Sportovní klub Jařest, kde byla sice menší místnost ale pro kola akorát.

Zpočátku se v Chebu a jeho okolí o Spinningu moc nevědělo, ale během krátké doby se dostal spoustě lidem pod kůži a vše se rozjelo. Během velmi krátké doby se jel dokonce první maratón, na kterém nemohla chybět ani Hanka Buchtová z Brna. Bohužel díky okolnostem a přístupu majitelů, jsme se po čtyřech měsících museli z těchto prostor stěhovat.

Dům dětí a mládeže Cheb

Díky vedení DDM jsme mohli bez omezení fungovat dál. I v tak provizorních podmínkách proběhl právě v tomto prostředí první kurz pro snížení nadváhy STOB OBEZITĚ. I díky jeho výsledkům se k nám vrací spoustu spokojených klientů, kteří si našli cestu ke sportu. Ani tady jsme však nemohli zůstal delší dobu. Po čtrnácti dnech přišlo znovu stěhování. Na tomto místě bych rád poděkoval vedení DDM Cheb, zvláště pak Janě Hamerlové.

KASS

Vzhledem k tomu, že v Domě dětí je využívána každá minuta k různým aktivitám dětí, nedalo se vše přizpůsobit potřebám tak dobře rozjetého spinningu. Proto jsme hledali jiné prostory. Opět se našel někdo, kdo nám pomohl a díky Pavlíně Šindelářové a vedení Kulturního střediska v Chebu, se našla místnost, pro naši další činnost. Fungování v těchto prostorech bylo tak trochu zvláštní. Sice zde chybělo potřebné zázemí ale podle stálých klientů to prý bylo nejlepší místo, kde spinning dosud byl. Šlo o místnost, kam se vešlo jen jedenáct spinnerů a stolek pro papírování. Nic víc

Activ centrum Cheb, Valdštejnova 20

Byl to sice tvrdý oříšek ale za pomoci všech, co měli spinning v oblibě, se vše dalo do pohybu. Opět musím poděkovat hlavně lidem, kteří malovali, štukovali, bourali a zase stavěli. Mám zde na mysli hlavně partu lidí ze Skalné u Chebu a samozřejmě většinu instruktorů. Když jsem oznámil termín otevření nového sportovního centra nebyl nikdo, kdo by tomu věřil. S přestavbou se začalo v září a o Vánocích roku 2003 jsme spustili provoz ve Valdštejnově ulici.

Trinity club Cheb, Evropská 41 

Během dlouhých čtyř let ve Valdštejnově ulici, se toho událo moc a moc. Jedním z největších přínosů a posunem dopředu bylo zavedení klubového členství. Jde o jedinečný systém, který zajistí životnost sportovního centra a přispívá ke spokojenosti klientů.

Naopak událost, která nás všechny hluboce zasáhla byl odchod člověka, který byl mým velkým kamarádem a zároveň tím, který se vždy snažil o posun celého dění kolem fitka dopředu. Toto místo bych rád věnoval jako vzpomínku Pepčovi Mulenkovi, který zemřel po jedenáctiletém boji s nemocí.Nikdy na něj nezapomenu.

Nastala doba rozhodnutí, co dál. Bylo jasné, že další setrvání ve stísněných a sklepních prostorách, přestává vyhovovat a že pokud chceme rozšířit své služby, musíme se poohlédnout po jiných. Rozhodnutí o dalším pokračování udělala Hanka Luňáková, která měla chuť do další práce v oblasti poskytování sportovních služeb. V roce 2008 jsme se přihlásili do výběrového řízení na prostory bývalé prodejny Baťa. Po krátké době zastupitelstvo města Cheb rozhodlo v náš prospěch a začalo se s rekonstrukcí. Došlo také k založení s.r.o. a v březnu, roku 2009 se otevřelo nové sportovně relaxační centrum s novým názvem Trinity club Cheb. Věřím, že jde o jedinečné zařízení, které vzniklo hlavně pro ty, kteří mají chuť něco pro sebe udělat. Přeji Všem, aby se Vám u nás líbilo a aby se to, co chcete, dostavilo co nejrychleji.